DVTK vo výhode

2018.01.12. 08:24 |

V úvodnom stretnutí Vyšehradského pohára vyhral DVTK nad Nitrou 4:2. Do odvety, ktorý je na programe o dva týždne, pôjde s dvojgólovým náskokok.

Stretnutie sa začalo vo veľkom tempe. Po úvodných šanciach hostí sa dostalo k slovu domáce mužstvo, ktoré sa v 5. minúte ujalo vedenia. Síce DVTK bolo naďalej aktívne, no gól dal Nitran Macík (1:1). Nechýbalo veľa, aby sa hostia ujali aj vedenia, no domáci gólman Adorján bol vynikajúci. V 13. minúte hrali hostia presilovku, no gól dali domáci: po peknom sóle trafil Kulmala. Potom sa hral vyrovnaný hokej, šance boli na obidvoch stranách, no ďalší gól už nepadol.

Z druhej tretiny ubehlo iba dvanásť sekúnd, keď Nitra vyrovnala: po prihrávke Macíka skóroval Paulovič. Vzápätí mal DVTK presilovku 5:3, no nevyužil ju. Skoro stále sa vylučovalo, čo lepšie využili domáci. Najprv skóroval Galanis a ešte pred prestávkou trafil aj Sakaris.

V poslednej tretine vrhli Nitrania všetko do útoku, domáci boli donútení brániť. Hostia mali prevahu, ale nevedeli nájsť recept na obranu DVTK. Skoro celú tretinu sa hralo pred bránkou domácich, no ďalší gól už nepadol.

Mikael Tisell, tréner DVTK: ,,Sme veľmi radi, že sme vyhrali. Nemôžeme zabudnúť na to, že absolvovali sme iba tri tretiny zo šiestich. Dnešné stretnutie sme začali dobre, dali sme dva góly. V druhej tretine sa nám veľmi nedarilo, no napriek tomu sme opäť skórovali. Očakávam náročnú odvetu, no vieme hrať dobre aj na súperovom ihrisku. Verím, že budeme úspešní.“ (www.dvtk.eu)

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Tento systém s odvetným zápasom je ošemetný v tom, že sa hrá na skóre a nie tak výsledok v danom zápase. Po dvoch dňoch voľna som cítil z hráčov pred zápasom energiu, ale náš výkon z nejakého dôvodu nebol vôbec uvoľnený. Dostali sme po dvoch brejkoch dva ľahké góly a hoci sme na to dokázali odpovedať, dve chyby znamenali odskočenie v skóre. Je to škoda, ale pokiaľ odohráme odvetu tak ako poslednú tretinu, je to určite hrateľné. Dôležité bude zápas doma zvládnuť a nehľadieť na to, že musíme vyhrať o dva a viac gólov. Dúfam, že budeme mať aj kompletnejšiu zostavu. Verím tomu, že máme dosť kvality na to, aby sme sa doma z pohára tešili.“ (www.hokejportal.sk)

Odvetný finálový duel je na programe v Nitre 23.1.2017 o 18.00 hod.