Nitra sa stala prvým víťazom Vyšehradského poháru

2018.01.23. 09:04 |

V druhom finálovom zápase uspeli domáci 4:2 a preto o víťazovi rozhodli samostatné nájazdy. Rozhodnutie prišlo v ôsmej sérií po presnej strele Ručkaya.

Hokejisti DVTK pricestovali do Nitry na historický duel. Do odvetného finálového stretnutia naskočili s dvojgólovým náskokom. Hneď v úvode stretnutia dostal Magosi dvojminútový trest. Síce hostia hrdinsky bránili, no domáci sa ujali vedenia. V 4. minúte boli obrancovia DVTK nedôrazní, bývalý hráč Fehérváru Blackwater poslal puk pred bránku a Krištof skóroval. Aj hokejisti z Miškovecu sa dostali do presilovky, no nevyužili ju. Hra bola vyrovnaná. Z ničoho nič dala Nitra druhý gól, keď po výbornom forčekingu skóroval Blachwater. Na konci prvej tretiny po spolupráci Jánosa Vasa so Sakarisom posledne menovaný znížil.

Druhá tretina sa začala pre DVTK výborne. V 28. minúte Magosi našiel Raantanena, ktorého strelu tečoval do bránky Galanis. Vzápätí sa domáci opäť ujali vedenia, keď Rais využil presilovku. Nitra mala prevahu, hrala aj dvojnásobnú presilovku, ale hosťujúca obrana na čele s Adorjánom dobre fungovala. V závere tretiny musel ukázať svoje skvelé umenie aj brankár Nitry Lawson.

Tretia tretina priniesla vyrovnaný súboj. V 50. minúte Nitra opäť skórovala, keď trafil Pulovič. Desať minút pred koncom sa začal nový zápas, keďže celkovo to bolo vyrovnané. Napriek šanciam po 60-ich minútach zostal výsledok 4:2.

Gól neprinieslo ani 5-minútové predlženie. Síce lepšie bolo maďarské mužstvo, no bez gólového ovocia.

Rozhodnúť museli samostatné nájazdy. Po prvej sérií bol stav 1:1. Presne mierili Ručkay a Kulmata. Brankári boli fantastickí. Rozhodlo sa v ôsmej sérií. Ručkay opäť mieril presne, strelu Jánosa Vasa gólman Lawson chytil, takže Nitra sa stala prvým víťazom Vyšehradského pohára.